Reiki Nedir?

Reiki, en kısa tanımıyla, Evrensel yaşam enerjisinin bilinçlice kontrol edilmesini ve yönlendirilmesini sağlayan sistemin adıdır.

Bir anlamıyla da Ellerle şifa verme sanatıdır.

Bu şifayı her şeyin öz yapısı olan enerjiye yönelik olarak zihinsel, duygusal, fiziksel ve maddesel tüm alanlarda sınırsızca düşünebilirsiniz.

Bu sistemdeki amaç; kişinin öncelikle kendi enerjisini ve frekansını arındırarak yükseltmesini sağlamak, inisiyasyon adını verdiğimiz uyumlama yöntemleriyle de bu sistemi yaşamının tüm alanlarında bilinçlice kullanabilmesini ve ihtiyaç halinde başka insanlara da aktarabilmesini sağlamaktır.

Bizler yaşadığımız bu zaman dilimi içinde artık enerjinin var olana her şeyin ana yapısı olduğunu, onun farklı frekanslarda, farklı yoğunluklarda ortaya çıkışının da bizleri ve diğer tüm alemi oluşturduğunu biliyoruz.

Şimdi bu bilgiyle yapmamız gereken; tüm bu bütünlüğün özünü oluşturan enerji akışını fiziksel, zihinsel ve duygusal yapımızı destekleyecek, maddi ve manevi yükselişimizi sağlayabilecek şekilde yönlendirebilmemizi sağlayacak yollar bulmaktır.

İşte bu yollardan en saf olanlarından biri de Reiki dir.

Bedenimize, evimize, arabamıza, tüm maddi varlıklarımıza gereken önemi gösteriyoruz, onları temizliyor ve bakımını yapıyoruz, daha sağlam olmalarını ve daha uzun süre kullanılmalarını istiyoruz.

Fakat ne yazık ki, tüm bunların ana yapısını oluşturan, onları edinmemizi ve sağlıklı kalmalarını sağlayan yaşam enerjimizi ve özümüzü genellikle yok sayıyoruz.

Oysa ki her gün, onlarca insanla iletişime geçiyor, çeşitli duygusal ve zihinsel zorluklar yaşayarak o özün akışını bozuyoruz.

Dışarıdan eve geldiğimizde günün kirinden arınmak için elimizi yıkıyor, hatta duş alıyoruz, fakat o gün yaşananların kirlettiği o özü temizlemek ve akışını güçlendirmek için hiçbir şey yapmıyoruz.

Daha büyük ve zor yaşanmışlıkları, travmaları saymıyorum bile!

Bu nedenlerle de zamanla akışı bozulan ve kirlenen o enerji, bizim düşüncelerimizi, duygularımızı ve nihayetinde zayıf noktalarıyla bedenimizi bozmaya başlıyor.

Kazanacaklarımızı kazanamıyor, yapacaklarımızı yapamıyor ve hatta sonunda hareket edemeyecek hale geliyoruz.

İşte Reiki sistemleri, bu birikimleri ve engelleri temizleyerek, çok daha rahat ve etkin hareket etmemizi sağlayan şifa kaynaklarıdır.

REİKİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

REİKİ İNİSİYASYONU (UYUMLAMA) NEDİR ?

​Reiki inisiyasyonlarını, yani uyumlamalarını, bir nevi el verme olarak düşünebilirsiniz, bizim kültürümüzde verilen ad budur, farklı kültürlerde bu sistemler değişik isimler alsa da genel olarak inisiyasyon, yani bir sisteme uyumlanmak, o sistemi kullanım hakkını elde etmek, bir yola, yönteme dahil olamak olarak adlandırılır.

Reikiyle ilk defa karşılaşan kişiler elbette ki bu sistemi anlamak için bir çaba sarf edecektir, çünkü maddesel Dünyaya uyumlanmış zihinlerimiz çoğunluka her şeyin özü olan, yani kökeni olan enerji akışını ve formlarını anlamakta zorlanır.

Amacımız kişileri yaşam alanlarını tümünde o doğal frekanslarına getirmek ve bozulan tüm yapıları onarmak olsa da, aslında Reikiyle beraber o duyu ötesi algıyı arttırmak ve kişilere ruhsal boyutlarını tekrar kazandırmaktır. Çünkü ancak bu sayede kişi ağacın dallarıyla uğraşmaktansa, gövdesiyle, köküyle uğraşmaya başlar, o kaynak noktalar düzelmeye başladığında zaten dallar da kendiliğinden düzelir.

Reiki inisiyasyonu bu yolun başlangıç bileti ve yolla ilgili her şeyin kullanım ve aktarım hakkını edinmektir.

UZAKTAN ve YÜZYÜZE İNİSİYASYON ARASINDA FARK VARMIDIR?

Reiki başta da tanımını yaptığımız gibi Evrensel şifanın her şeyin öz yapısı olan enerji boyutunda irade yoluyla kullanılabilme yoludur.
Bu boyutta zaman ve makan kavramına bağımlı kalmamız gerekmez, nasıl ki tüm reiki şifa çalışmalarında uzaktan şifa çalışmaları yapabiliyorsak, inisiyasyonlar da Dünyanın neresinde olursanız olun uzaktan gerçekleşebilir, yüz yüze inisiyasyonlarla, uzaktan inisiyasyonlar arasında hiç bir fark yoktur, ha keza kişiye özel şifa çalışmaları için de durum böyledir.

2003 yılından beri yurt içinden ve yurt dışından binlerce öğrencimizi bu güzel yol ile buluşurduk, bunların büyük çoğunluğu uzaktan inisiyasyon olarak gerçekleşti.

Elbette ki biz her ne kadar bunlar arasında bir fark olmadığını söylesek de, ulaşım ve zaman imkanı olan bazı danışanlarımız yüz yüze çalışmalara katılmak istiyor, bunun için etkinlik takvimimizde belirtilen zamanlarda ve konumlarda sınıflar oluşturuyoruz.

Bu sınıflarda uzaktan eğitimde mail olarak gönderdiğimiz ve telefonla danışanlarımızın sorduğu soruları cevapladığımız sistemi sınıf ortamında işliyoruz, yüz yüze ve uzaktan uyumlamanın arasındaki tek fark budur.

UZAKTAN İNİSİAYASYON SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

Herhangi bir Reiki seçeceği için karar verdikten sonra danışanımıza o Reiki sistemi ile ilgili bilgi ve kullanım kaynağı olacak ders kitapçığı gönderilir.

Uygun zamanında ders kitapçığında aklına taklan sorular hakkında telefonla veya imkanı yoksa maille bilgi verilir. Bizim için önemli olan öğrencimizin bu yola kafası net ve bilgisi tam olarak çıkmasıdır, bu yüzden inisiyasyon öncesi ve sonrasında her zaman bize sorularını iletebilir, paylaşımda bulunabilir.

Yine danışanımızın ve bizim uygun ortak zamanımızı beraberce tespit ederek inisiyasyon sırasında yapması gerekenlerin üzerinden geçilir ve saat belirlenir.

İnisiyasyon sırasında danışanımız ona ilettiğimiz niyeti eder ve yaklaşık 20-25 dakikalık bir süreç boyunca uzanarak enerjinin keyfini çıkarır.

Farklı bir programımız olmadığı sürece saat belirlediğimiz danışanlarımızla inisiayasyonlarımız saat 23:00 a kadar gerçekleştirilebilir, özellikle çalışan ve gündüz meşgul olanlar için bu saat esnekliğini gösteriyoruz, amacımız bu yola adımınızı kolaylaştırmaktır.

NEDEN BU KADAR FAZLA REİKİ ÇEŞİDİR VARDIR?

BİZ HANGİSİNİ SEÇMELİYİZ ?

Bazı insanla Reiki konusunda soru işaretleri taşır, bu soruların önemli bir kısmı da ‘’neden bu kadar çok reiki çeşidi var’’ sorusudur.  

Bu çok haklı bir sorudur, ne yazık ki ana reki frekanslarının zaten içinde bulunan pek çok yön farklı adlarla isimlendirilip, sanki kendi başına bir Reiki sistemi olarak lanse ediliyor, bunun nedeni her birine ayrı maddi getiri gözüyle bakılmasından başka bir şey değildir.

Çoğunlukla yeni çağ enerjileri olarak adlandırılan bu sistemler, reikinin içinde cımbızlanarak seçilen konu başlıklarının yeniden, ayrı olarak fiyatlandırılmasıdır.

Bu yüzden biz dört ana yön Reiki sistemi ve bir güçlendirme dışında başka bir yöne eğilmiyoruz, bu dört sistem tüm şifacılar için enerjinin tüm yönlerine sirayet edebilecekleri, farklı frekanslara katılabilecekleri yeterliliktedir, kullanım alanları sınırsızdır.

Usui Reiki ve Kundalini Reiki tüm şifa çalışmalarında her yön için kullanılabilir, Gümüş Mor Alev özellikle negatif etkileri arındırmak ve dünüştürmek için bir uzmanlık alanıdır, Altın üçgen ise biz enerjiyle çalışanlar için en hayati noktalardan biri olan duyu ötesi algılarımızı ve güçümüzü arttırmak için muhteşem bir yoldur, ayrıca tüm Reiki enerjilerini % 100 arttıran bir etkisi vardır.

Seçiminizi yapmak için menüdeki tüm reiki sayfalarına göz atabilir, fikir almak için bize ulaşabilirsiniz.

REİKİ DİN, İNANÇ SİSTEMLERİYLE İLİŞKİLİ MİDİR ?

Reiki hiç bir inanç ve din sistemiyle bağlı değildir, onlara yakınlaştırmak veya onlardan uzaklaştırmak için hiç bir telkinde bulunmaz. 

Herkes kendi inanç sistemine göre reikiyi anlamalandırabilir, bir müslüman reiki kullanırken onu yüce Allah’ın şifa yönünde bir vesilesi olarak görür, uygulamalarını yaparken Esmaları zikredebilir, dua edebilir.

Herkes kendi inancına göre istediği, yüce gördüğü noktadan yardım talep edebilir, hiç bir kısıtlama yoktur.

REİKİYLE KENDİMİZE veya BAŞKA BİRİNE ZARAR VEREBİLİR MİYİZ ?

Reiki tamamen pozitif bir enerji akışıdır, bir şifa enerjisi kanalıdır. 

Bu sistemle isteseniz de kendinize veya bir başkasına zarar veremez, kendinizden başkasına veya başkasından kendinize negatif hiç bir akışa yol açamazsınız.

Yani kısaca şifaya yönelik bu sistemde sadece pozitif enerjiye kanallık edebilirsiniz.

Relki sistemi çatısında farklı isimlerle yapılan çalışmalar konusunda hiç bir yorum yapmıyoruz, bu sistemler ana Reiki sistemlerinden farklı değerlendirilmeli ve bu sistemleri uygulayanlara, öğretenlere çok dikkatli yaklaşmalıdır.

YETERLİ ZAMANIM YOK, YİNE DE REİKİ YAPABİLİR MİYİM ?

Reiki çalışamarı hiç bir ön şart gerektirmeyen çalışmalardır, elbette ki uygulamanız gereken bazı kolay detaylar olsa da aslında tek yapmanız gereken gereken niyeti edip enerji akışını başlatmaktır. 

Reiki enerjisi bilinçli bir akıştır, gereken yere gereken kadar gider ve durur, ne az ne fazla sadece ihtiyaç olan kadar.

Çoğu zaman onu yönlendirmenize bile gerek kalmaz, illa çakraların üzerinde ellerini tutarak uzun süreler geçirmeniz, illa beden üzerinde parça çalışmanıza gerek yoktur, siz sadece şifaya niyet edin ve akışı başlatın, o düz bir zemin üzerine dükülen su gibi gereken tüm boşluklara akacak ve dolduracaktır.

Kısaca söyleyecek olursam, ister bu yöntemi sadece gerekli hallerde kullanın, ister pozitif düşünce ve enerji için yaşamınızın tüm yönlerinde hayat tarzınız olarak benimseyin, ister günde 10 dakika çalışın ister gününün yarısı bu sistemle bütünlenen bir şifacı olun, zamanı ve ihtiyacı siz belirleyeceksiniz, o bilinçli akış da size uyacaktır.

KİŞİYE ÖZEL 21 GÜNLÜK ÇALIŞMA MI,

REİKİ İNİSİYASYUNU (UYUMLAMASI) MI ALMALIYIM.

Elbette ki öncelikli amacımız sizlere kendinize ve başkalarına en yüksek faydayı elde edeceğiniz bir yolu yani inisiyasyonları sunabilmektir. Bu nedenle tavsiyemiz bu yönde olmaktadır. 

Fakat bazen danışanlarımız şu anda yaşadıkları şeyler yüzünden fazla birikim yaşadıklarını, Reiki uygulayacak veya uyumlanacak gibi hissetmediklerini iletmektedir, o zaman tavsiyemiz öncelikle 21 günlük tarafımızdan kişiye özel olarak yapılan çalışmalara katılmaları, arzu ederlerse sürecin sonunda veya istedikleri zaman rahatladıkları anda, istedikleri sisteme dahil olabilecekleri yönündedir.

Bu bir gereklilik değildir, Reiki konusunda hiç bir zaman zorlama ve yönlendirme olmaz, kişiler Reiki den sadece şifalanmak için faydalanmak isteyebilir veya içlerinden gelirse bu sistememlerden istediklerine diledikleri zaman uyumlanabilirler, bu tamamen ihtiyaca ve arzuya bağlıdır.

Bizi Yorumlayın

Fikirleriniz bizim için değerlidir. Yorumunuzu diğer üyelerle paylaşmak için lütfen formu doldurunuz.

İletişime Geçin

İletişim Kanallarımız

Sosyal Medya Bağlantılarımız

Bültenimize Abone Olun

Bültenimize abone olarak, haftalık yazılarımızı mail yoluyla takip edebilirsiniz.