Vefk Kareleri Nedir?

Müselles, yani ”marifetli kare” adıyla da bilinen şablonlar bir nevi Vefk olarak değerlendirilen, aslında bunun çok daha ilerisinde, kişilerin kendi özel bilgileriyle hazırlanan, var oluşun düzenine katılmalarını sağlayacak veya aldıkları negatif etkilere kalkan vazifesi görecek evrensel düzenin simgeleriyle ortaya çıkan bir nevi tılsımdır.( Tam anlamını içeriği karşılamasa da en yakın sözcük olarak bunu kullanmak zorundayım )

Biraz tarih merakı olan herkes matematiksel düzen denilen aslında ilahi oluşumun varlık alemine yansıdığı o muhteşem simgeler bütününün İnsanlık var olduğundan beri farklı amaçlarla, farklı hedeflere varmak için kullanıldığını okumuş veya dinlemiştir.

Osmanlı padişahlarının üzerlerine giydikleri gömlekten, kullandıkları takılardan, en sıradan kişilerin bile ulaşabildiği materyallere kadar bu konuda binlerce farklı uygulama kadim bilgiler olarak günümüzde de varlığını sürdürmektedir.

Müselles kareleri, Muhyiddin Arabi, İmam-ı Gazali gbi pek çok islam düşünürünün de dikkatle incalediği ve kişiye özel olarak uyguladığı muhteşem sembollerdir.

Müselles kareleri, kişilerin astrolojik bilgileri, isim analizleri ve kişiye özel esmalarının ebced değerleri vasıtasıyla hazırlanan bir kodun gümüş levha üzerine 9 haneli bir kare olarak işlenmiş halidir. 

Bu karedeki dizilimi şimdilerin popüler söylemi olan ”pin kodlarına” benzetebilirsiniz. ( Elbette ki kaynağı çok daha derindir )

Bu kodun sembolik diziliminin verdiği açılım adeta parmağınızdan, boynunuzdan veya bulunduğunuz mekanlardan, bütün varlığınıza akan kuvvetin kapısının açılmasına vesile olan bir şifre görevi görmektedir.

Gümüş levhalar üzerinde kullanılması gereken müselles karelerini muskalarla veya faklı majikal ritüellerle karıştırmamalıyız, çünkü tüm bu ritüeller şu an baz alınarak yapılan etkiler olup, etkisi belli bir dönemi kapsamaktadır.

Müselles kareleri ise bizlerin tüm varlığının beslendiği o ilahi dizilimde, sadece bedenen değil ruhen de bir bütünlük kurduğundan, temasta olduğunuz, veya yanınızda bulundurduğunuz her an için zaman ve mekan sınırı olmadan işlevseldir.

TOP

Bültenimize Abone Olun...

Haftalık bültenlerimizi e-posta yoluyla alabilmek için bültenimize abone olun.

Bizi Yorumlayın

Fikirleriniz bizim için değerlidir. Yorumunuzu diğer üyelerle paylaşmak için lütfen formu doldurunuz.

İletişime Geçin

İletişim Kanallarımız

Sosyal Medya Bağlantılarımız

Bültenimize Abone Olun

Bültenimize abone olarak, haftalık yazılarımızı mail yoluyla takip edebilirsiniz.